Īsto Ameriku meklējot


Divu ratu brīvskolotāji sadarbībā ar Ārlietu ministriju izsludina konkursu skolu jauniešiem!

Iepazīsti septiņas Dienvidamerikas valstis un kļūsti par daļu no divu Latvijas moto-dēkaiņu piedzīvojumu.

Konkursa „Īsto Ameriku meklējot!”

Spēles pirmā posma būtība – skolēni iesūtīja savas idejas ekspedīcijas maršrutam. Oriģinālākās idejas tika apbalvotas spēles pirmā posma noslēguma pasākumā 2015. gada nogalē Ārlietu ministrijā. Bet ekspedīcijas maršrutā tika iekļautas visas skolēnu idejas, kuras bija iespējams īstenot.

Konkursa 2. kārta.

Jau atrodoties Amerikā abi moto dēkaiņi un brīvskolotāji ķērās pie skolēnu uzdevumu izpildes un jautājumu atbildēšanas ar sociālā tīkla Facebook palīdzību, kurā speciāli šim projektam tika izveidota lapa, notika aktīva saziņa ar skolēniem un skolotājiem. Skolēni sekoja līdzi foto un video reportāžām par viņu uzdoto uzdevumu izpildi, piedalījās diskusijās un atbildēja uz ceļotāju papildjautājumiem.

Aktīvākie skolēni, kuri iesaistījās tika īpaši pieminēti katras valsts, valstu grupas ceļojuma dienasgrāmatā un šādā veidā guva pirmos punktus savai komandai spēles otrajai kārtai. Iedvesmojoties no skolēnu idejām tapa arī virkne erudīcijas jautājumu par Ameriku, kas video formātā aizceļoja pie LTV raidījuma “Gudrs vēl gudrāks”.

Pēc ceļojuma un spēles noslēgšanās motociklisti dosies Latvijas skolu tūrē, apciemojot aktīvākās klases un skolēnu komandas, bet, lai noskaidrotu, kurās skolās mācās lielākie “Īstās Amerikas” speciālisti, kā arī vēlreiz ļautos burvīgam piedzīvojumam, tiek organizēts otrais un noslēdzošais spēles posms.

Konkursa 2. kārtas nolikums

Konkursa 1. kārtas nolikums