Brīvskolotāji skolēnu uzdevumā mācās golfa spēli


16.02.2018 11:00

Iejūtoties Brīvskolotāju režīmā, moto ekspedīcijas “2 Rati 2 Kontinenti” dalībnieki Mārtiņš Sils un Ģirts Vilnis devās skolēnu uzdevumu izpildes braucienā. Šoreiz tika jaunatklātas apskates vietas un satikti skolēni Pierīgā – Berģos, Garkalnē un Upesciemā, uz kurieni Brīvskolotājus sūtīja Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas skolēni.  
Rosība tur sākas tad, kad ir kārtīgi uzsalis, tomēr Garkalnes autotrases saimnieks Jānis Lepsis ar dēlu Brīvskolotājiem ļāva izpildīt uzdevumu – sacensties trases izbraukšanā uz ātrumu. Trasē devās arī ekspedīcijas līdzdalībnieks – drons. Pie moču stūres abi braucēji jūtas kā zivis ūdenī, bet dronu izmantot un iegūt varenu kadrus vēl jāmācās. Labāk to darīt Garkalnē, uz kuru var atbraukt vēlreiz un pārfilmēt materiālu, nekā atlikt mācīšanos līdz Austrālijai, kad katrs kadrs būs vienreizējs un otru iespēju nebūs. Uz Garkalni gan būs jābrauc tāpat – izmēģināt trasi, kad tā ir piesalusi.
            Garkalnes pagasta mistēriju – zaļo vārnu sastapt neizdevās. Ar zaļo krāsu negāja spīdoši arī vardes meklēšanas uzdevumā pie Mašēnu ezera. Tas beidzās ar Ģirta, izmisumā izkliegtu secinājumu par to, ka novembrī visas vardes jau guļ!
            Lai iekļūtu Berģu muižā, kurā šobrīd atrodas skola, uz darbu sestdienā ieradās tās saimnieks Edmunds Krampāns. Izskaitījuši kāpņu pakāpienus, Brīvskolotāji interesējās, kā tur ir ar to, ko rakstīja skolēni – ka šī skola sākotnēji dēvēta par Mārtiņskolu. Edmunds par to dzirdēja pirmo reizi. Vai skolēni gribējuši pielabināties Brīvskolotāju kustības pamatlicējam Mārtiņam Silam un to izdomājuši? Drīzāk gan viņi būs paši pamatīgi izzinājuši skolas vēsturi!
            Pateicoties mazdēla Adriana Zvana ieteikumam, Brīvskolotāji devās ciemos pie viņa vectēva – Andra Zvana. Reiz trenējis VEF basketbola komandu, tagad A. Zvans nopietni aizraujas ar golfa spēli. Viņa paša treniņu laukumā Brīvskolotāji pirmo reizi iepazinās ar golfa spēli un vienbalsīgi atzina, ka no malas tas izskatās daudz vienkāršāk. Beigās gan Mārtiņam, gan Ģirtam izdevās pāris veiksmīgi sitieni, tomēr lai izaugtu līdz Andra līmenim, treniņos būtu jāpavada viss ekspedīcijai paredzētais laiks.
            Tikmēr noslēdzies skolēnu uzdevumu konkurss par Austrāliju. Pierīgā piedzīvotais ir tikai sākums. Jau zināms, ka Austrālijā Brīvskolotājiem būs jāapglezno bumerangs, jāapmeklē opālu raktuves, jāsacenšas ananāsu ēšanā, jāuzzīmē grafiti, jārod iespēja satikties ar sālsūdens krokodilu, jāatrod jaunas mājas kādam zoodārza dzīvniekam un daudz, kas cits!

TwoWheels

Baložu iela 12
Rīga, Latvija, LV1058
+ 371 6746 8884
info@twowheels.lv

© TwoWheels